N-han til N-han retvinklet adapter N-type han RF-stik RF koaksialkabeladapterstik
Telsto RF-stik har et driftsfrekvensområde på DC-3 GHz, tilbyder fremragende VSWR-ydeevne og lavpassiv intermodulation. Dette gør det ideelt egnet til brug i cellulære basestationer, distribuerede antennesystemer (DAS) og småcellede applikationer.
Koaksialadaptere er den perfekte måde hurtigt at ændre køn eller stiktype på et allerede termineret kabel.
Telsto RF koaksial N han-til-N han retvinklet adapterkonnektor med en impedans på 50 ohm. Den er fremstillet efter præcise RF-adapterspecifikationer og har en maksimal VSWR på 1,15:1.
Både krympe- og klemmekabeltermineringsprocesser anvendes til denne serie.
| Temperaturområde | -55~+155°C (PE-kabel -40~+85°C) |
| Impedans | 50Ω |
| Vibration | 100m/S2 (10~500Hz), 10g |
| Frekvensområde | DC-11GHz |
| Indsættelsestab | <= 0,24 dB/6 GHz |
| Modstandsdygtig spænding | 2500V rms ved havniveau |
| Arbejdsspænding | 1000Vr.ms ved havets overflade |
| Isolationsmodstand | >= 5000 MΩ |
| Koblingsmøtrikkens fastholdelseskraft | 450N |
| Holdbarhed | >= 500(cyklusser) |
| Kontaktmodstand | Centerkontakt <=1mΩ |
| Ydre kontakt <=1mΩ | |
| Spændingsstående bølgeforhold | Lige <= 1,15/6 GHz |
| Ret vinkel <= 1,25/6 GHz |
● N-type han-til-N-han-adapter har en retvinklet krop. Denne retvinklede type N koaksialadapter er en 90 grader retvinklet RF-albueadapter.
● Type: N-type han-til-han 90 graders retvinklet stik, M/M-adapter, RF-koaksialkoaksialadapter.
● Kan bruges i vid udstrækning til radioudstyr og instrumenter til tilslutning af RF-koaksialkabler. Det kan udveksles med internationale lignende produkter.
● Farve: Sølvfarvet, forniklet.
| Produkt | Beskrivelse | Varenummer |
| RF-adapter | 4.3-10 Hun til Din Hun Adapter | TLF-4310F.DINF-AT |
| 4.3-10 Hun til Din Han Adapter | TLF-4310F.DINM-AT | |
| 4.3-10 Han til Din Hun Adapter | TEL-4310M.DINF-AT | |
| 4.3-10 Han til Din Han Adapter | TLF-4310M.DINM-AT |

Model:TEL-NM.NMA-AT
Beskrivelse
N-han til N-han retvinklet RF-adapter
| Materiale og belægning | |
| Centerkontakt | Messing / Sølvbelægning |
| Isolator | PTFE-materiale |
| Krop og ydre leder | Messing/legering belagt med tri-legering |
| Pakning | Silikonegummi |
| Elektriske egenskaber | |
| Karakteristika Impedans | 50 ohm |
| Frekvensområde | DC ~ 6 GHz |
| Isolationsmodstand | ≥5000MΩ |
| Dielektrisk styrke | ≥2500 V rms |
| Centerkontaktmodstand | ≤1,0 mΩ |
| Ydre kontaktmodstand | ≤0,25 mΩ |
| Indsættelsestab | ≤0,15 dB |
| VSWR | ≤1,15 lige;≤1,25 ret vinkel |
| Temperaturområde | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| Vandtæt | IP67 |
Installationsvejledning til N eller 7/16 eller 4310 1/2″ superfleksibelt kabel
Stikens struktur: (Fig. 1)
A. forreste møtrik
B. bagmøtrik
C. pakning

Afisoleringsdimensionerne er vist i diagrammet (fig. 2). Vær opmærksom ved afisolering:
1. Endefladen på den indre leder skal være affaset.
2. Fjern urenheder såsom kobberglødeskaller og grater på kablets endeflade.

Samling af tætningsdelen: Skru tætningsdelen fast langs kablets yderleder som vist på diagrammet (fig. 3).

Montering af bagmøtrikken (fig. 3).

Saml den forreste og bagerste møtrik ved at skrue den fast som vist på diagrammet (fig. (5)).
1. Smør et lag smørefedt på O-ringen før fastskruning.
2. Hold bagmøtrikken og kablet stille. Skru hovedskallen på bagskallen. Skru hovedskallen på bagskallen fast med en gaffelnøgle. Samlingen er færdig.
