Telsto RF-adapteren har et driftsfrekvensområde på DC-6 GHz, tilbyder fremragende VSWR-ydeevne og lavpassiv intermodulation. Dette gør den ideel til brug i cellulære basestationer, distribuerede antennesystemer (DAS) og småcelleapplikationer.
7 16 DIN han-til-N hun-adapter er et højtydende RF-stik, der er meget udbredt i antennesystemer eller basestationer, og som leverer bedre ydeevne med hensyn til interferens og intermodulationsafvisning.
| Frekvensområde | DC-6GHz |
| Produktnavn | 7 16 DIN Han-til-N Hun-adapter |
| VSWR | ≤1,15 |
| Impedans | 50 ohm |
| Magt | 500W |
| Materiale | Kobber |
| Temperatur (℃) | -30~+65 |
| Beskyttelsesdregree | IP65 |
| Størrelse (mm) | 21*47 |
| Grad af beskyttelse | IP65 |
| Pakke | Enkelt æske eller boblepose |
| PIM(IM3) | ≤-150dBc@2×43dBm |
| Produkt | Beskrivelse | Varenummer |
| RF-adapter | 4.3-10 Hun til Din Hun Adapter | TLF-4310F.DINF-AT |
| 4.3-10 Hun til Din Han Adapter | TLF-4310F.DINM-AT | |
| 4.3-10 Hun til N Han Adapter | TLF-4310F.NM-AT | |
| 4.3-10 Han til Din Hun Adapter | TEL-4310M.DINF-AT | |
| 4.3-10 Han til Din Han Adapter | TLF-4310M.DINM-AT | |
| 4.3-10 Han til N Hun Adapter | TEL-4310M.NF-AT | |
| Din Hun til Din Han Retvinklet Adapter | TEL-DINF.DINMA-AT | |
| N-hun til Din-han-adapter | TEL-NF.DINM-AT | |
| N-hun til N-hun adapter | TEL-NF.NF-AT | |
| N-han til Din-hun adapter | TEL-NM.DINF-AT | |
| N-han til Din-han adapter | TEL-NM.DINM-AT | |
| N-han til N-hun adapter | TEL-NM.NF-AT | |
| N-han til N-han retvinklet adapter | TEL-NM.NMA.AT | |
| N-han til N-han adapter | TEL-NM.NM-AT | |
| 4,3-10 hun- til 4,3-10 han-retvinklet adapter | TLF-4310F.4310MA-AT | |
| DIN Hun til Din Han Retvinklet RF Adapter | TEL-DINF.DINMA-AT | |
| N-hun retvinklet til N-hun RF-adapter | TEL-NFA.NF-AT | |
| N-han til 4,3-10 hun-adapter | TLF-NM.4310F-AT | |
| N Han til N Hun Retvinklet Adapter | TEL-NM.NFA-AT |
Vi er en virksomhed, der er dedikeret til at levere tjenester og produkter af høj kvalitet til vores kunder. Vores service dækker en bred vifte af elektroniske produkter og tilbehør.
Vores kvalitetskontrolafdeling og tredjepartsinspektionsstandarder sikrer, at alle produkter, vi leverer, har gennemgået streng inspektion før afsendelse. For de fleste produkter, såsom akseljumpere og passive komponenter, har vi udført 100% test for at sikre, at deres ydeevne lever op til den højeste standard.
For at give kunderne bedre forståelse af vores produkter, tilbyder vi gratis prøver. Derudover er vi også glade for at støtte kunder i at udvikle nye produkter sammen og hjælpe dem med at udvikle lokale markeder. Vores skræddersyede service kan levere skræddersyede løsninger i henhold til kundernes specifikke krav.
Vores virksomhed har altid været forpligtet til at levere produkter og tjenester af høj kvalitet til kunderne og etablere langsigtede partnerskaber med dem. Vores mål er at blive din betroede partner og give dig omfattende support og tjenester på alle områder.
Hvis du leder efter en pålidelig leverandør, mener vi, at vores produkter og tjenester vil opfylde dine behov. Kontakt venligst vores kundeserviceteam for at få mere at vide om vores produkter og tjenester.

Model:TEL-NF.DINM-AT
Beskrivelse
N-hun til DIN 7/16 han-adapter
| Materiale og belægning | |
| Centerkontakt | Messing / Sølvbelægning |
| Isolator | PTFE-materiale |
| Krop og ydre leder | Messing/legering belagt med tri-legering |
| Pakning | Silikonegummi |
| Elektriske egenskaber | |
| Karakteristika Impedans | 50 ohm |
| Frekvensområde | DC ~ 3 GHz |
| Isolationsmodstand | ≥5000MΩ |
| Dielektrisk styrke | ≥2500 V rms |
| Centerkontaktmodstand | ≤0,4 mΩ |
| Ydre kontaktmodstand | ≤1,55 mΩ |
| Indsættelsestab | ≤0,15 dB ved 3 GHz |
| VSWR | ≤1,1@-3,0 GHz |
| Temperaturområde | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| Vandtæt | IP67 |
Installationsvejledning til N eller 7/16 eller 4310 1/2″ superfleksibelt kabel
Stikens struktur: (Fig. 1)
A. forreste møtrik
B. bagmøtrik
C. pakning

Afisoleringsdimensionerne er vist i diagrammet (fig. 2). Vær opmærksom ved afisolering:
1. Endefladen på den indre leder skal være affaset.
2. Fjern urenheder såsom kobberglødeskaller og grater på kablets endeflade.

Samling af tætningsdelen: Skru tætningsdelen fast langs kablets yderleder som vist på diagrammet (fig. 3).

Montering af bagmøtrikken (fig. 3).

Saml den forreste og bagerste møtrik ved at skrue den fast som vist på diagrammet (fig. (5)).
1. Smør et lag smørefedt på O-ringen før fastskruning.
2. Hold bagmøtrikken og kablet stille. Skru hovedskallen på bagskallen. Skru hovedskallen på bagskallen fast med en gaffelnøgle. Samlingen er færdig.
