806-960 MHz og 1710-2700 MHz
Vertikal polarisering
Indendørs eller udendørs brug
Vægmontering eller rørmontering
Udsøgt udseende God slagfasthed, vandtæthed og korrosionsbestandighed Standard monteringssæt til fastholdelse af mast Optimeret dimension Designet med bredbåndsteknologi, medium forstærkning, lavt stående bølgeforhold
Anvendelse: GSM/ CDMA/ DCS/ PCS/ 3G/ 4G/ LTE/ WLAN/ Wi-Fi-system
Følg disse procedurer for at installere antennen med holdestangen, justere antennens hældningsvinkel, stramme bolte, skruer og møtrikker. (1) L-formede monteringssæt skal justeres med antennebolten, monteres på den flade skive, fjederkrogen, skruehætten på skift og derefter låse møtrikken. (2) U-formet gevindstang af M6-formede monteringssæt med savtakket møtrik og L-formede monteringssæt, holde antennen med en diameter på 35-50 mm stang og derefter låse møtrikken. (3) For at få det bedste signal skal antennens hældningsvinkel justeres via hullets position i L-formede monteringssæt, derefter skal alle møtrikker låses og antennestikkets ende forsegles. (4) Opsætningshøjden skal være mere end 3 meter fra baseniveauet, da der heller ikke er høje bygninger eller større metalkonstruktioner i nærliggende opsætningsområder. Kort sagt, åbent land.
Funktioner:
● Udsøgt udseende
● God forsvarsevne, slagfasthed, vandtæthed, korrosionsbeskyttende osv.
| Mekaniske specifikationer | |
| Dimensioner | 445*210*65 |
| Vægt | 1 kg |
| Radiatormateriale | Kobber |
| Radomemateriale | ABS |
| Radomefarve | Elfenbenshvid |
| Relativ luftfugtighed | 5%-95% |
| Driftstemperatur | -40~60 ℃ |
| Monteringssæt | Vægmontering og rørmontering |
| Elektriske specifikationer | |
| Frekvensområde | 806-960 MHz 1710-2700 MHz |
| Gevinst | 10dBi 12dBi |
| VSWR | ≤1,5:1 |
| Polarisering | Lodret |
| Halv effektstrålebredde | H:65/50° V:55/40° |
| Forhold mellem forside og bagside | 20 dB |
| Indgangsimpedans | 50Ω |
| Maks. indgangseffekt | 50W |
| Lynbeskyttelse | DC-jord |
| Stik | N Kvinde |
Installationsvejledning til N eller 7/16 eller 4310 1/2″ superfleksibelt kabel
Stikens struktur: (Fig. 1)
A. forreste møtrik
B. bagmøtrik
C. pakning

Afisoleringsdimensionerne er vist i diagrammet (fig. 2). Vær opmærksom ved afisolering:
1. Endefladen på den indre leder skal være affaset.
2. Fjern urenheder såsom kobberglødeskaller og grater på kablets endeflade.

Samling af tætningsdelen: Skru tætningsdelen fast langs kablets yderleder som vist på diagrammet (fig. 3).

Montering af bagmøtrikken (fig. 3).

Saml den forreste og bagerste møtrik ved at skrue den fast som vist på diagrammet (fig. (5)).
1. Smør et lag smørefedt på O-ringen før fastskruning.
2. Hold bagmøtrikken og kablet stille. Skru hovedskallen på bagskallen. Skru hovedskallen på bagskallen fast med en gaffelnøgle. Samlingen er færdig.
