Funktion: Udsøgt udseende Velegnet til almindelig loftsmontering Bredt frekvensbånd, lav stående bølge, stærk anti-interferensevne.
| Punkt | Specifikationer |
| Frekvensområde | 698~960 MHz/1710~2700 MHz |
| Gevinst | 3±1dBi/4±1dBi |
| VSWR | ≤2,0/≤1,5 |
| Indgangsimpedans | 50Ω |
| Polarisering | Lodret |
| Vandret bjælkebredde | 360° |
| Vertikal bjælkebredde | 85±15°/55±15° |
| Maksimal effekt | 50W |
| Stiktype | N-Kvinde |
| Diameter | Ø164x94mm |
| Farve | Hvid |
| Temperatur | Drift: -40 ℃ ~ + 60 ℃ |
| Relativ luftfugtighed | 5%~95% |
| Monteringsmetode | Fastgjort med skruer |
Installationsvejledning til N eller 7/16 eller 4310 1/2″ superfleksibelt kabel
Stikens struktur: (Fig. 1)
A. forreste møtrik
B. bagmøtrik
C. pakning

Afisoleringsdimensionerne er vist i diagrammet (fig. 2). Vær opmærksom ved afisolering:
1. Endefladen på den indre leder skal være affaset.
2. Fjern urenheder såsom kobberglødeskaller og grater på kablets endeflade.

Samling af tætningsdelen: Skru tætningsdelen fast langs kablets yderleder som vist på diagrammet (fig. 3).

Montering af bagmøtrikken (fig. 3).

Saml den forreste og bagerste møtrik ved at skrue den fast som vist på diagrammet (fig. (5)).
1. Smør et lag smørefedt på O-ringen før fastskruning.
2. Hold bagmøtrikken og kablet stille. Skru hovedskallen på bagskallen. Skru hovedskallen på bagskallen fast med en gaffelnøgle. Samlingen er færdig.
