Funktion: Udsøgt udseende Velegnet til almindelig loftmontering Bredt frekvensbånd, lavstående bølge, stærk anti-interferensevne
Anvendelse: Indendørs omnidirektionel dækning GSM/ CDMA/ PCS/ 3G/ 4G/ LTE/ WLAN-system
| Mekaniske specifikationer | |
| Dimensioner | 204X115mm |
| Vægt | 0,5 kg |
| Radiatormateriale | Forsølvet messing |
| Radomemateriale | ABS |
| Radomefarve | Elfenbenshvid |
| Driftsfugtighed | < 95% |
| Driftstemperatur | -40~55 ℃ |
| Elektriske specifikationer | |
| Frekvensområde | 806-960 MHz 1710~2500 MHz 2500-2700 MHz |
| Gevinst | 2dBi±0,5 4dBi±1 4dBi ±1 |
| VSWR | ≤1,4 |
| Polarisering | Lodret |
| Mønsterets rundhed, dB | ±1 ±1 ±1,5 |
| Vertikal bjælkebredde | 85 55 50 |
| IMD3, dBc @+ 33dBm | ≤-140 |
| Indgangsimpedans | 50Ω |
| Maks. indgangseffekt | 50W |
| Stik | N Kvinde |
Installationsvejledning til N eller 7/16 eller 4310 1/2″ superfleksibelt kabel
Stikens struktur: (Fig. 1)
A. forreste møtrik
B. bagmøtrik
C. pakning

Afisoleringsdimensionerne er vist i diagrammet (fig. 2). Vær opmærksom ved afisolering:
1. Endefladen på den indre leder skal være affaset.
2. Fjern urenheder såsom kobberglødeskaller og grater på kablets endeflade.

Samling af tætningsdelen: Skru tætningsdelen fast langs kablets yderleder som vist på diagrammet (fig. 3).

Montering af bagmøtrikken (fig. 3).

Saml den forreste og bagerste møtrik ved at skrue den fast som vist på diagrammet (fig. (5)).
1. Smør et lag smørefedt på O-ringen før fastskruning.
2. Hold bagmøtrikken og kablet stille. Skru hovedskallen på bagskallen. Skru hovedskallen på bagskallen fast med en gaffelnøgle. Samlingen er færdig.
