Funktioner
◆ Bredt frekvensbånd 698-4000 MHz
◆ 2G/3G/4G/LTE/5G-dækning
◆ Lavpassiv intermodulation
◆ Lav VSWR og indsættelsestab
◆ Høj isolering, indendørs og udendørs, IP65
◆ Udbredt anvendt til løsninger i bygninger
◆ Høj retningsvirkning / isolering
◆ Nominel effekt 300W pr. indgang, høj pålidelighed
◆ Lavt indsættelsestab, lav VSWR, lav PIM (IM3)
| Elektriske egenskaber | |
| Karakteristika Impedans | 50 ohm |
| Frekvensområde | 698-2700 MHz |
| Maksimal effektkapacitet | 300w |
| Isolation | ≥27 dB |
| Tab | ≤3,5 dB |
| VSWR | ≤1,25 |
| In-band-rigg | ≤0,5 |
| IMD3, dBc@+43DbMX2 | ≤-150 |
| Stiktype | N-Kvinde |
| Antal stik | 4 |
| Driftstemperatur | -30-+55℃ |
| Applikationer | Indendørs |
Installationsvejledning til N eller 7/16 eller 4310 1/2″ superfleksibelt kabel
Stikens struktur: (Fig. 1)
A. forreste møtrik
B. bagmøtrik
C. pakning

Afisoleringsdimensionerne er vist i diagrammet (fig. 2). Vær opmærksom ved afisolering:
1. Endefladen på den indre leder skal være affaset.
2. Fjern urenheder såsom kobberglødeskaller og grater på kablets endeflade.

Samling af tætningsdelen: Skru tætningsdelen fast langs kablets yderleder som vist på diagrammet (fig. 3).

Montering af bagmøtrikken (fig. 3).

Saml den forreste og bagerste møtrik ved at skrue den fast som vist på diagrammet (fig. (5)).
1. Smør et lag smørefedt på O-ringen før fastskruning.
2. Hold bagmøtrikken og kablet stille. Skru hovedskallen på bagskallen. Skru hovedskallen på bagskallen fast med en gaffelnøgle. Samlingen er færdig.
